

Specjalizacja dostępna tylko po zakupie i odbyciu w Ethoplanet kursu bazowego „Behawiorysta-Zoopsycholog” (Nowy Program).
Ethoplanet to placówka oświatowa (placówka kształcenia ustawicznego zgodnie z art. 168 ust. 1 i 9 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2020r. poz. 910 i 1378 wpisana do ewidencji pod numerem 1219K. RSPO 27731) działająca zgodnie z najwyższymi standardami.
Program kursu „Behawiorysta – Zoopsycholog” został opracowany w oparciu o światowe standardy pracy ze zwierzętami oraz długotrwałą praktykę kadry prowadzącej. Kurs łączy w sobie elementarną wiedzę popartą badaniami naukowymi jak i praktyczne studium przypadków. Ponadto zapewniamy uczestnikom serię warsztatów praktycznych oraz praktyk zawodowych ze zwierzętami.
Specjalizacja: Problemy behawioralne koni (Equus caballus) obejmuje szereg wykładów skupionych na analizie zachowania koni, ocenie ich temperamentu, diagnostyce zaburzeń behawioralnych a przede wszystkim – specjalistycznych warsztatów praktycznych.
Kompleksowe szkolenie z psychologii i etologii koni, przygotowujące do świadomego i profesjonalnego wykonywania zawodu zoopsychologa/behawiorysty koni. Unikalny program kursu obejmuje rozmaite aspekty funkcjonowania tych zwierząt, w tym anatomię, fizjologię i biomechanikę ruchu, jak również rozwój kompetencji osobistych człowieka. Przekazywana wiedza opiera się na rzetelnej wiedzy naukowej oraz bogatym doświadczeniu prowadzących – ekspertów z wielu różnych dziedzin.
OPIS KURSU
Część I Praca z koniem
Szkolenie przygotowuje do bardziej efektywnej i świadomej pracy z końmi, uczy rozumienia końskich zachowań, reakcji, uświadamia różnice między postrzeganiem świata przez konie i ludzi oraz wynikające z nich zależności.
Przekazywana wiedza opiera się na solidnych, naukowych podstawach. Uczestnicy mają okazję nauczyć się jak odczytywać mowę ciała koni i jak wykorzystać własne ciało do komunikacji z nimi, jaki wpływ mają ich myśli i emocje na zachowanie zwierzęcia, jak przesuwać ciało konia za pomocą niewerbalnych komunikatów ich ciała, dowiedzieć się co ich blokuje i przeszkadza im w skutecznej komunikacji z koniem a co mogą w sobie rozwijać, by ich relacja i związana z nią praca weszły na pożądane tory, jak i kiedy tak naprawdę konie się uczą oraz jak mogą realnie wpływać na ten proces, by był najbardziej efektywny, jak stać się dla konia Przewodnikiem, za którym koń będzie chciał podążać, jak niewielkie zmiany w ich zachowaniu mogą pomóc w zniwelowaniu uciążliwych, na pozór trudnych do rozwiązania problemów behawioralnych koni i wiele, wiele innych.
Część 2 Rozwój kompetencji osobistych
Kurs zawiera również element innowacyjnych warsztatów rozwoju Inteligencji Emocjpnalnej w asyście koni, prowadzonych autorską metodą TO INSPIRE COACHING, na których Uczestnicy mają okazję zajrzeć we własne wnętrze, odkryć swoje mocne i słabe strony oraz dowiedzieć się jak je rozwijać i wykorzystywać, by były ich atutem, a nie przeszkodą, zrozumieć jak sami wpływają na swoje otoczenie, co jest źródłem ich wewnętrznej siły, a co przeszkadza im w osiąganiu upragnionych celów, nauczyć się rozpoznawać i kontrolować swoje emocje, dowiedzieć się jak operować swoim ciałem, by wysyłane komunikaty niewerbalne były integralne z ich faktycznymi myślami i intencjami, czyli uzyskać spójność przekazu, aż w końcu obudzić i rozwinąć swoje uśpione, często nieuświadomione zasoby, uwalniając pełnię drzemiącego w nich potencjału. Kontakt z końmi i specjalnie zaprojektowane proste ćwiczenia z nimi są narzędziem do pracy nad własnym wnętrzem. To niekończąca się i fascynująca wędrówka w głąb siebie.
KURS MA CHARAKTER KREATYWNY, NIE NARZUCA ŻADNYCH SCHEMATÓW POSTĘPOWANIA, LECZ OTWIERA DRZWI DO ZNALEZIENIA WŁASNEJ DROGI, WŁASNEGO STYLU PRACY Z KOŃMI!
DLA KOGO
Kurs adresowany jest do wszystkich osób, które:
Po ukończeniu kursu:
Uczestnik potrafi:
– przeprowadzać wywiad behawioralny;
– postawić diagnozę zaburzeń behawioralnych;
– stosować w praktyce algorytmy diagnostyczne;
– przygotować plan terapii behawioralnej;
– prowadzić obserwacje i funkcjonalną analizę zachowania;
– zastosować odpowiednią suplementację zaburzeń behawioralnych;
– ocenić stan zdrowia zwierzęcia, jego dietę i zabezpieczenie potrzeb;
– przeprowadzić terapię behawioralną;
– prowadzić samodzielnie konsultacje;
Uczestnik wie:
– gdzie szukać informacji i jak pogłębiać swoją wiedzę;
– jak korzystać z badań naukowych;
– jak dotrzeć do rzetelnych źródeł informacji;
Uczestnik zna:
– profesjonalną terminologię stosowaną w etologii i naukach pokrewnych;
– techniki pracy ze zwierzętami
– teorię uczenia i potrafi ją zastosować w praktyce
Uczestnik otrzymuje:
– gotowe instrukcje dla klienta;
– wzory formularzy;
– materiały pomocnicze;
– materiały edukacyjne;
– pakiety prezentów na start;
– pomoc tutora przez cały okres trwania kursu oraz po zakończenia kursu w celu rozpoczęcia własnej kariery
MODUŁ I
Zjazd w formie webinaru prowadzonego w czasie rzeczywistym.
Podstawy anatomii i fizjologii konia – lek.wet. Katarzyna Barłowska
Wstęp do mechaniki ruchu – lek.wet. Katarzyna Barłowska
Wprowadzenie do treningu kopytnych – Krzysztof Buczek
MODUŁ II
7 dniowy zjazd/warsztat (informacje o miejscu podamy już wkrótce!), zakończony egzaminem połówkowym.
Ten moduł ma postać warsztatową, wiedza przekazywana jest przede wszystkim w formie praktycznej – ćwiczenia, połączone z moderowaną dyskusją i elementami wykładu.
Prowadząca: Małgorzata Rokicka, Agata Kokocińska-Kusiak, Szymon Migas, Mikołaj Zybała, Rachaël Draaisma, Jakub Gołąb, Katarzyna Barłowska, Martyna Woszczyło
PSYCHOLOGIA I ETOLOGIA KONI – TEORIA
ĆWICZENIE PRAKTYCZNYCH UMIEJĘTNOŚCI KOMUNIKACJI Z KONIEM – PRACA Z ZIEMI
MODUŁ III Zjazd w formie webinaru online w czasie rzeczywistym
Specjalizacja zaplanowana jest na wiosnę 2023. O szczegółach poinformujemy wkrótce.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony.
Zobacz kalendarz
Dostęp do strefy od momentu wniesienia opłaty za kurs, do pierwszego terminu egzaminu.
Pierwszy egzamin w cenie kursu, każde kolejne podejście – 250zł
Uwaga! W związku z warsztatową formą zajęć- obowiązuje limit miejsc do 10 osób!!!
W cenie:
Ostatnio na instagramie
instagram.com/ethoplanetFacebook
fb.com/ethoplanet.centrum