Dr Kirstin Anderson Hansen

Dr Kirstin Anderson Hansen

Dr Kirstin Anderson Hansen robi habilitacje na Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Hanowerze współpracując z Uniwersytetem Południowej Danii, gdzie trenuje foki szare i ptaki wodne do badań nad skutkami podwodnego hałasu na życie zwierzęta morskie. Swoją karierę rozpoczęła na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Cruz ponad 25 lat temu, pracując z waleniami jako asystentka naukowa i trenerka. Później przeniosła się do pracy w Shedd Akwarium w Chicago, gdzie trenowała delfiny, białuchy, foki, wydry morskie i pingwiny. W 1998 roku zaproponowano jej stanowisko trenerki w Fjord i Baelt w Danii. Szkoliła tam morświny i foki pospolite do badań naukowych i pokazów. W latach 2003–2013 była kuratorką zoologiczną oraz koordynowała szkolenia w Zoo w Odense, gdzie trenowała wszystkie rodzaje zwierząt, między innymi lwy, tygrysy, żyrafy, tapiry, ptaki i manaty.

Kirstin Anderson Hansen jest współprzewodniczącą Komisji Szkoleniowej Duńskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (DAZA), a także ekspertką ds. szkolenia zwierząt w Europejskim Stowarzyszeniu Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), gdzie jest również instruktorką kursów treningu i zarządzania zwierząt zarówno dla DAZA, ​​jak i EAZA.

Powrót

Zespół Ethoplanet na bieżąco śledzi sytuację epidemiologiczną w Polsce. W związku z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2 i potwierdzonymi w Polsce przypadkami zachorowań, wdrożyliśmy program prewencyjny ochrony przed zakażeniem.

1. Przed wejściami do budynków rozłożone zostały maty dezynfekcyjne, a wszystkie powierzchnie są myte środkami odkażającymi (vircon, rapicid)

2. Wywieszone zostały instrukcje dotyczące skutecznego mycia rąk oraz dodatkowo przygotowaliśmy środki do dezynfekcji rąk na bazie 70% alkoholu.

3. Zajęcia będą się odbywać tylko w małych grupach, a część teoretycznych zajęć zostanie przygotowana w formie on-line.

4. Jesteśmy wyposażeni w bezdotykowe termometry, aby bezpiecznie sprawdzić temperaturę uczestników zajęć.

5. Jeśli ze względów epidemiologicznych zajęcia nie będą mogły się odbyć, zostaną przesunięte na późniejszy, odpowiadający uczestnikom termin, o czym każdy uczestnik zostanie bezzwłocznie poinformowany mailowo i telefonicznie.

6. Zostaną tez wprowadzone zmiany w formie prowadzenia zajęć tak, aby były bezpieczne. Wirus SARS-CoV-2 należy do wirusów lipofilnych i jest podatny na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów (detergentów), co w praktyce oznacza, że mycie rąk (przynajmniej 20 s) mydłem lub żelami antybakteryjnymi oraz powstrzymywanie się od dotykania okolicy twarzy skutecznie chronią się przed zakażeniem. Dezynfekcji powinny być poddawane również sprzęty które często dotykamy (telefony komórkowe). Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, dlatego ważne jest aby podczas kaszlu lub kichania zasłaniać usta i nos.