Warsztaty behawioralne: “Komunikacja psów”

Kluczem dobrej współpracy z psem oraz budowania odpowiedniej relacji międzygatunkowe, jest dobra komunikacja, oparta na wysokiej kulturze i znajomości języka danego gatunku. Następuje ona wówczas, gdy zarówno nadawca jak i odbiorca rozumieją przekazywaną informację. W stosunkach wewnątrzgatunkowych zrozumienie komunikatu jest znacznie łatwiejsze niż w stosunkach międzygatunkowych, nawet jeśli uczestnicy konwersacji mają różne pochodzenie, czy posługują się innym językiem. Komunikacja psów między gatunkami ma dodatkowy, multikulturowy wymiar złożoności. Nauka komunikacji między człowiekiem a psem jest procesem analogicznym do nauki języka obcego, który można opisać na podstawie interpretacji i tworzenia kodu w mowie ludzkiej.

Wyróżniamy 6 elementów procesu komunikowania, takich jak: to kontekst, uczestnicy, komunikat, kanał sensoryczny, szum i sprzężenie zwrotne. Oczekiwania człowieka i jego wiedza o behawiorze psów, często ten aspekt pomijają, antropomorfizując zwierzęta. Psie potrzeby oraz sposób odbierania i analizowania bodźców są adekwatne do spraw istotnych dla nich samych, a nie są odpowiednikiem świadomego myślenia ludzi o swoich sprawach.

Podczas warsztatów zoosemiotycznych (komunikacyjnych) będziemy się uczyć odczytywania sygnałów w świecie psów, a także odpowiadania na nie w zrozumiały dla psa sposób oraz odpowiedniego wykorzystania tych umiejętności w codziennym życiu oraz w praktyce zoopsychologa i trenera psów.

Warsztaty te mają na celu:

  • zrozumienie sygnałów wysyłanych przez psy
  • analizę sygnałów w kontekście sytuacyjnym (całościowym)
  • odpowiadanie na te sygnały przez człowieka w ten sposób, aby pies j zrozumiał
  • wzmacnianie sygnałów świadczących o komforcie psa
  • wykorzystanie wiedzy w motywowaniu psa
  • budowanie pewności siebie u psów
  • stworzenie dobrej relacji człowiek – pies

Prowadząca: mgr inż. Agata Kokocińska-Kusiak

Liczba miejsc: 5

Cena: 200zł
Cena „early birds”*: 150zł
*Przy płatności do końca marca 2019!
W cenie: przerwa kawowa, certyfikat uczestnictwa

 

 

W związku z epidemią koronawirusa COVID-19 - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów online! #zostanwdomu

Zobacz kursy online