Trening rehabilitacyjny – “zajęcia wyrównawcze”

Trening rehabilitacyjny jest wskazany dla psów z problemami behawioralnymi, głównie natury socjalnej. Opiera się na aranżowaniu sytuacji prowokujących niepożądane zachowanie, przy jednoczesnym kontrolowaniu wszystkich bodźców oraz nauce radzenia sobie w takich sytuacjach. Zajęcia są układane dla jednego, konkretnego psa i dostosowane do jego problemów.

Trening przebiega w trzech etapach:

Etap 1 Pierwsze spotkanie odbywa się na zasadzie tradycyjnego spaceru oraz spotkania w domu rodzinnym psa. Tam omawiane są wszystkie problemy i zachowania niepożądane, które chcemy wyeliminować. Ustalana jest kolejność działań terapeutycznych i ćwiczeń socjalnych. Behawiorysta dobiera odpowiedni zakres zadań domowych i uczy ich opiekuna psa.

Etap 2 Ćwiczenia z psem pod okiem behawiorysty lub trenera. Nauka technik i ocena postępów. Jeśli behawiorysta uzna, że pies jest gotowy, przechodzimy do ostatniego etapu.

Etap 3 Ostatnim etapem jest sam trening w odpowiednio zaaranżowanych sytuacjach dostosowanych do problemów psa.

Podczas pierwszego spotkania ustalany jest zakres pracy z psem, w tym przede wszystkim oczekiwania właściciela. Tworzymy bardzo szczegółowy dziennik skali problemów oraz monitorujemy przebieg terapii i stopień poprawy. Wszelkie procedury i czas ich trwania są dobierane indywidualnie do konkretnego przypadku.

 

Koszt terapii:

Etap 1*- spotkanie z behawiorystą i ustalenie działań terapeutycznych, a także założenie kartoteki psa wraz ze szczegółowym opisem i diagnozą- 150zł

Etap 2*- dobór i nauka podstawowych ćwiczeń, 50zł/ godzinę

Etap 3*- aranżacja problematycznych sytuacji i trening rehabilitacyjny- w zależności od potrzeb i liczby osób i psów niezbędnych do ćwiczeń- od 150zł do 250zł/ godzinę.

Gwarantujemy poprawę!

*na terenie gminy Piaseczno i Konstancina Jeziorny dojazd gratis. Do pozostałych miejsc w zależności od odległości będzie doliczona opłata za dojazd.

 

Zapisz sięChcę otrzymać fakturę


Zespół Ethoplanet na bieżąco śledzi sytuację epidemiologiczną w Polsce. W związku z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2 i potwierdzonymi w Polsce przypadkami zachorowań, wdrożyliśmy program prewencyjny ochrony przed zakażeniem.

1. Przed wejściami do budynków rozłożone zostały maty dezynfekcyjne, a wszystkie powierzchnie są myte środkami odkażającymi (vircon, rapicid)

2. Wywieszone zostały instrukcje dotyczące skutecznego mycia rąk oraz dodatkowo przygotowaliśmy środki do dezynfekcji rąk na bazie 70% alkoholu.

3. Zajęcia będą się odbywać tylko w małych grupach, a część teoretycznych zajęć zostanie przygotowana w formie on-line.

4. Jesteśmy wyposażeni w bezdotykowe termometry, aby bezpiecznie sprawdzić temperaturę uczestników zajęć.

5. Jeśli ze względów epidemiologicznych zajęcia nie będą mogły się odbyć, zostaną przesunięte na późniejszy, odpowiadający uczestnikom termin, o czym każdy uczestnik zostanie bezzwłocznie poinformowany mailowo i telefonicznie.

6. Zostaną tez wprowadzone zmiany w formie prowadzenia zajęć tak, aby były bezpieczne. Wirus SARS-CoV-2 należy do wirusów lipofilnych i jest podatny na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów (detergentów), co w praktyce oznacza, że mycie rąk (przynajmniej 20 s) mydłem lub żelami antybakteryjnymi oraz powstrzymywanie się od dotykania okolicy twarzy skutecznie chronią się przed zakażeniem. Dezynfekcji powinny być poddawane również sprzęty które często dotykamy (telefony komórkowe). Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, dlatego ważne jest aby podczas kaszlu lub kichania zasłaniać usta i nos.