Trening rehabilitacyjny – “zajęcia wyrównawcze”

Trening rehabilitacyjny jest wskazany dla psów z problemami behawioralnymi, głównie natury socjalnej. Opiera się na aranżowaniu sytuacji prowokujących niepożądane zachowanie, przy jednoczesnym kontrolowaniu wszystkich bodźców oraz nauce radzenia sobie w takich sytuacjach. Zajęcia są układane dla jednego, konkretnego psa i dostosowane do jego problemów.

Trening przebiega w trzech etapach:

Etap 1 Pierwsze spotkanie odbywa się na zasadzie tradycyjnego spaceru oraz spotkania w domu rodzinnym psa. Tam omawiane są wszystkie problemy i zachowania niepożądane, które chcemy wyeliminować. Ustalana jest kolejność działań terapeutycznych i ćwiczeń socjalnych. Behawiorysta dobiera odpowiedni zakres zadań domowych i uczy ich opiekuna psa.

Etap 2 Ćwiczenia z psem pod okiem behawiorysty lub trenera. Nauka technik i ocena postępów. Jeśli behawiorysta uzna, że pies jest gotowy, przechodzimy do ostatniego etapu.

Etap 3 Ostatnim etapem jest sam trening w odpowiednio zaaranżowanych sytuacjach dostosowanych do problemów psa.

Podczas pierwszego spotkania ustalany jest zakres pracy z psem, w tym przede wszystkim oczekiwania właściciela. Tworzymy bardzo szczegółowy dziennik skali problemów oraz monitorujemy przebieg terapii i stopień poprawy. Wszelkie procedury i czas ich trwania są dobierane indywidualnie do konkretnego przypadku.

 

Koszt terapii:

Etap 1*- spotkanie z behawiorystą i ustalenie działań terapeutycznych, a także założenie kartoteki psa wraz ze szczegółowym opisem i diagnozą- 150zł

Etap 2*- dobór i nauka podstawowych ćwiczeń, 50zł/ godzinę

Etap 3*- aranżacja problematycznych sytuacji i trening rehabilitacyjny- w zależności od potrzeb i liczby osób i psów niezbędnych do ćwiczeń- od 150zł do 250zł/ godzinę.

Gwarantujemy poprawę!

*na terenie gminy Piaseczno i Konstancina Jeziorny dojazd gratis. Do pozostałych miejsc w zależności od odległości będzie doliczona opłata za dojazd.

 

Zapisz sięChcę otrzymać fakturę


W związku z epidemią koronawirusa COVID-19 - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów online! #zostanwdomu

Zobacz kursy online