§ 1. Zasady ogólne
- Regulamin dot. bezpieczeństwa na Lawendowym Ranchu Ethoplanet jest zgodny z Regulaminem ogólnym (Regulamin Kursów ETOLOGICZNEGO CENTRUM SZKOLENIOWO-DORADCZEGO ETHOPLANET zaakceptowany przy zapisie na kurs) i uściśla zasady panujące na Lawendowym Ranchu Ethoplanet (Czarnowiec 28,08-4445 Czarnowiec), zasady pracy ze zwierzętami oraz zasady porządkowe podczas zajęć praktycznych.
- Ethoplanet Etologiczne Centrum Szkoleniowo-Doradcze, NIP 9482512044 reprezentowane przez Agatę Kokocińską, zwane jest dalej: Ethoplanet.
- Uczestnicy Kursów oraz wszelkich wydarzeń organizowanych przez Ethoplanet, a także pozostali Klienci Lawendowego Rancha Ethoplanet na terenie Rancha znajdującego się pod adresem: Czarnowiec 28, 08-445 Czarnowiec, zwani są dalej Uczestnikami.
- Miejsce zajęć praktycznych znajdujące się pod adresem: Czarnowiec 28, 08-445 Czarnowiec, zwane jest dalej Ranchem.
§ 2. Bezpieczeństwo
- Na teren rancha Ethoplanet Uczestnicy nie mogą wejść bez opieki tutora Ethoplanet.
- Uczestnicy mogą przebywać bez opieki tutora tylko w miejscach wyznaczonych.
- Uczestnicy nie mogą samodzielnie przemieszczać się po Ranchu Ethoplanet.
- Uczestnicy nie mogą samodzielnie dotykać, dokarmiać ani podejmować żadnych interakcji ze zwierzętami będącymi własnością Ethoplanet i znajdującymi się ina Ranchu Ethoplanet.
- W przypadku zajęć z udziałem własnych psów Uczestników, na każdym etapie zajęć Uczestnicy ponoszą pełną odpowiedzialność za swojego psa, lub psa którego są opiekunami w trakcie zajęć i odpowiadają za ewentualne szkody wyrządzone przez psa.
- Uczestnik będący opiekunem psa jest zobowiązany do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, aby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych z udziałem jego psa, a w szczególności do pogryzienia ludzi i innych psów.
- Psy wykazujące zachowania agresywne mogą zostać niedopuszczone do zajęć ze względów bezpieczeństwa pozostałych uczestników kursu.
- Organizator szkolenia nie bierze odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psy kursantów. Opiekun psa ponosi odpowiedzialność cywilną za spowodowane przez jego psa wypadki i szkody.
- Z psami na terenie ośrodka/hotelu/Instytutu (lub dowolnego innego miejsca, w którym są prowadzone zajęcia) przemieszczamy się na smyczy.
- W trakcie zajęć psy przebywają na smyczy, zaś zwolnione mogą być tylko na wyraźny sygnał instruktora prowadzącego zajęcia.
- Psy powinny mieć założone kagańce w miejscach, gdzie przebywają osoby spoza kursu (korytarze hotelu etc.) oraz być na smyczy. W przypadku braku kagańca należy zachowywać bezpieczny dystans od mijanych osób.
- W wąskich przejściach (jak np. drzwi) może przebywać tylko jedna osoba z psem, należy zachować odpowiedni dystans od pozostałych psów.
- W takcie zajęć psy Uczestników nie kontaktują się ze sobą, chyba że takie polecenie wyda instruktor prowadzący zajęcia.
- Nieprzestrzeganie zasad obowiązujących na placu treningowym oraz w innych miejscach odbywania się szkolenia z psami lub innymi zwierzętami, a także niestosowanie się do regulaminu bezpieczeństwa może skutkować bezwzględnym wyproszeniem z zajęć.
- Każdy uraz psa lub Uczestnika oraz niepokojące objawy, które pojawiły się w trakcie zajęć muszą być natychmiastowo zgłoszone prowadzącemu.
- Przed zajęciami Uczestnik ma obowiązek zgłosić ewentualną niedyspozycję psychofizyczną swoją lub psa.
§ 3. Etyka i higiena pracy ze zwierzętami
- Zabrania się stosowania bodźców awersyjnych wobec zwierząt.
- Zauważenie takiego zachowania przez prowadzącego skutkuje jednokrotnym ostrzeżeniem a przy powtórzeniu się sytuacji wyproszeniem z zajęć.
- Uczestnik zobowiązany jest do sprzątania po swoim psie (lub psie, który przebywa pod jego opieką).
§4. Przygotowanie do zajęć
- Uczestnik na zajęcia z psem zabiera ze sobą: smycz lub linkę, obrożę tradycyjną lub szelki, kaganiec, miskę na wodę, saszetkę na przysmaki, smakołyki dostosowane do potrzeb psa, kliker, dwa takie same niepiszczące szarpaki (o tej samej wartości), mata/kocyk, ubiór dostosowany do warunków atmosferycznych, woreczki na psie odchody oraz inne akcesoria zalecone przez prowadzącego zajęcia.
- Uczestnik ma obowiązek pomiędzy zajęciami przepracować zagadnienia zadane przez instruktora. W razie trudności uczestnicy mają możliwość kontaktu z prowadzącymi zajęcia.
- Kursant przyjeżdża z psem wypoczętym i przygotowanym do zajęć.
§ 5. Organizacja zajęć i zasady obowiązujące podczas zajęć praktycznych
- Zajęcia składają się z kilku sesji szkoleniowych. Rozpoczynają się i kończą punktualnie i wg. harmonogramu. Początek i koniec treningu wyznacza prowadzący.
- Z placu treningowego Uczestnik schodzi tylko i wyłącznie za zgodą prowadzącego i drogą wyznaczoną przez prowadzącego.
- Przerwa w treningu ma służyć odpoczynkowi zwierzęcia i Uczestnika. W tym celu udają się oni na wcześniej przygotowane miejsce (kocyk lub mata), na którym wyciszają zwierzę. Zwierzęta podczas przerwy nie kontaktują się ze sobą.
- Podczas zajęć obowiązuje zakaz rozmów pomiędzy Uczestnikami oraz zakaz korzystania z telefonów komórkowych (poza sytuacjami wyjątkowymi, które należy zgłosić prowadzącemu).
- Suki w cieczce nie mogą być zabierane na zajęcia.
- W trakcie zapoznania Uczestnik ma obowiązek poinformować prowadzących zajęcia o znanej sobie historii zwierzęcia włączając w to jego przebyte choroby lub problemy behawioralne.
- Zwierzęta biorące udział w zajęciach muszą być zdrowe, w dobrej kondycji i posiadać wszelkie aktualne szczepienia.
- Uczestnik przed zajęciami musi przedstawić książeczkę zdrowia zwierzęcia i aktualne szczepienia.
Regulamin wchodzi w życie z dniem 1.04.2023r.
Ostatnio na instagramie
instagram.com/ethoplanetFacebook
fb.com/ethoplanet.centrum