Opinie

Kurs Ethoplanet daje solidną wiedzę z zakresu zoopsychologii. Polecam zarówno osobom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tematyce psiej/kociej psychologii, jak i osobom już pracującym z psami, które pragną usystematyzować i ugruntować swoją wiedzę oraz dowiedzieć się czegoś nowego. Kurs jest intensywny, a dawka wiedzy spora więc trzeba nastawić się na dużo nauki i pracy własnej. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się wziąć w nim udział zwłaszcza, ze względu na świetnie zorganizowane zajęcia praktyczne.
Na plus są również bardzo dobrze opracowane materiały, które otrzymuje się na każdym zjeździe, dzięki czemu nic nie umyka z wykładów.
Agata dba o każdy szczegół oraz o wysoki poziom nauczania, zapraszając najlepszych specjalistów, którzy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Można też zawsze liczyć na jej pomoc i cenne wskazówki ? Na pewno będę śledzić ofertę kursów i prelekcji organizowanych przez Ethoplanet bo warto ?

Katarzyna Chamiola

Jestem bardzo zadowolona z kursu “Behawiorysta – zoopsycholog”. Można tutaj pozyskać ogrom wiedzy, Agata zaprasza na zajęcia światowej sławy specjalistów z różnych dziedzin np. praw zwierząt, suplementacji, farmakoterapii i weterynarii. Zajęcia są prowadzone w bardzo ciekawy sposób, aż chce się siedzieć i słuchać, nie wiadomo kiedy leci czas, zawsze dostawaliśmy też dodatkowe materiały :). Warto dodać, że plusem tych zajęć jest analiza i praca na “żywych przypadkach”, można uczęszczać na konsultacje z wykwalifikowanymi behawiorystami, uczyć się od nich praktyki – czego zazwyczaj nie ma na innych kursach. Agata jest świetną, miłą osobą, zawsze pomocną 🙂 Brałam udział już w kilku szkoleniach, kursach, ale ten uważam za najlepszy. 🙂

Magda Kościelniak

Długo czekałam na kurs, którego program będzie odpowiadał moim oczekiwaniom i chociaż wzięcie udziału w pierwszej edycji jakiegokolwiek kursu zawsze wiąże się z niepewnością, to już samo bogactwo programu zachęciło i przekonało mnie do podjęcia tego ryzyka. Zależało mi na holistycznym podejściu, uporządkowaniu i zgłębieniu wiedzy z różnych dziedzin (nie tylko tej ściśle związanej z pracą z psami, ale też m.in. wiedzy weterynaryjnej oraz z zakresu żywienia), na możliwości rozwoju i poznania ciekawych osób. I nie zawiodłam się.

Połączenie rzetelnej, naukowej wiedzy wraz z praktycznym podejściem jest tym, czego oczekuje każdy uczestnik jakiegokolwiek kursu. Tego nie zabrakło. Bardzo podobała mi się otwartość umysłu prowadzących, która przejawiała się m.in. prezentowaniem różnych, często odmiennych od siebie podejść czy spojrzeń na dany temat i pozostawienie kursantom swobody wyboru lub delikatne nakierowanie ich na właściwą ścieżkę w przypadku wątpliwości. Wychodzę z założenia, że w pracy ze zwierzętami nic nie jest „czarno-białe” i nie lubię zamykać się w utartych schematach – tego na kursie na szczęście nie było, było za te wiele ciekawych materiałów do samodzielnego zgłębienia różnych tematów oraz wiele interesujących wykładów ze zróżnicowaną kadrą, co jest kolejnym sporym plusem. Następną zaletą kursu jest to, że nad kursem i jego przebiegiem czuwało kilka osób i kursanci na bieżąco mogli zgłaszać swoje wątpliwości. Jako że była to pierwsza edycja, to niedociągnięcia są czymś naturalnym, jednak najważniejsza jest reakcja na ich zgłaszanie, która w tym przypadku spotykała się z natychmiastowym odzewem. ?

Testy i sprawdziany motywowały do nauki na bieżąco, co też jest plusem, ponieważ nie zawsze jest motywacja do tego, aby dokładnie przeanalizować przerobiony materiał (pomimo że chyba każdy przychodzi na kurs żądny wiedzy i chłonie ją jak gąbka, to wierzę też, że nie każdy musi kochać genetykę czy neurologię ?)

Bardzo podobało mi się to, że na kursie wykładały osoby, które są specjalistami w swojej dziedzinie. Zajęcia z aspektów prawnych życia ze zwierzętami zrobiły na mnie mega pozytywne wrażenie, a nie jest to wiedza oczywista i łatwo dostępna. Podobnie z zajęciami z żywienia, które były bardzo inspirujące.

Niewątpliwym atutem była też możliwość praktyk w różnych schroniskach (i to praktyk polegających na pracy stricte behawioralnej) oraz podglądanie pracy innych behawiorystów (jak wiadomo nie każdy chce się chętnie dzielić swoją wiedzą).

Świetne były też zajęcia z klientami – spontaniczne, niemożliwe w 100% do zaplanowania co sprawiało, że osoby, które dopiero zaczynają przygodę z pracą z psami mogły na własne oczy zobaczyć różne ciekawe przypadki i zaproponować własny plan działania pod okiem prowadzących osób, co jest niezwykle ważne i daje poczucie bezpieczeństwa. Przyjazna atmosfera zachęcała do wypowiadania się, pobudzała kreatywność, a tym samym… rozwój, a o to przecież chodzi. ?

Uczestnictwo w kursie wspominam bardzo miło. To był świetnie spędzony czas w gronie pozytywnie zakręconych psiarzy, czas pełen dyskusji, refleksji, a dla niektórych okazja do rozwinięcia skrzydeł. Podejrzewam, że kolejna edycji po dopracowaniu wszystkich szczegółów będzie jeszcze lepsza! Polecam. ?

Natalia Kropa

Aktualne kursy

Zespół Ethoplanet na bieżąco śledzi sytuację epidemiologiczną w Polsce. W związku z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2 i potwierdzonymi w Polsce przypadkami zachorowań, wdrożyliśmy program prewencyjny ochrony przed zakażeniem.

1. Przed wejściami do budynków rozłożone zostały maty dezynfekcyjne, a wszystkie powierzchnie są myte środkami odkażającymi (vircon, rapicid)

2. Wywieszone zostały instrukcje dotyczące skutecznego mycia rąk oraz dodatkowo przygotowaliśmy środki do dezynfekcji rąk na bazie 70% alkoholu.

3. Zajęcia będą się odbywać tylko w małych grupach, a część teoretycznych zajęć zostanie przygotowana w formie on-line.

4. Jesteśmy wyposażeni w bezdotykowe termometry, aby bezpiecznie sprawdzić temperaturę uczestników zajęć.

5. Jeśli ze względów epidemiologicznych zajęcia nie będą mogły się odbyć, zostaną przesunięte na późniejszy, odpowiadający uczestnikom termin, o czym każdy uczestnik zostanie bezzwłocznie poinformowany mailowo i telefonicznie.

6. Zostaną tez wprowadzone zmiany w formie prowadzenia zajęć tak, aby były bezpieczne. Wirus SARS-CoV-2 należy do wirusów lipofilnych i jest podatny na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów (detergentów), co w praktyce oznacza, że mycie rąk (przynajmniej 20 s) mydłem lub żelami antybakteryjnymi oraz powstrzymywanie się od dotykania okolicy twarzy skutecznie chronią się przed zakażeniem. Dezynfekcji powinny być poddawane również sprzęty które często dotykamy (telefony komórkowe). Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, dlatego ważne jest aby podczas kaszlu lub kichania zasłaniać usta i nos.