Suplementacja w zaburzeniach behawioralnych psów i kotów

Seminarium w całości poświęcone praktycznym zagadnieniom dotyczącym stosowania u psów i kotów preparatów wspomagających terapię zachowania. Szczegółowe informacje na temat sposobu działania, możliwych działań niepożądanych i skutków ubocznych stosowanych środków. Wskazówki dotyczące najbardziej efektywnego dobierania preparatów suplementacyjnych oraz współpracy z lekarzem weterynarii przy długoterminowym planowaniu terapii behawioralnej psów i kotów. Wiedza praktyczna, obejmująca również omówienie konkretnych przypadków klinicznych.

 

 • Zmiany w funkcjonowaniu organizmu oraz zapotrzebowaniu na składniki odżywcze u zwierząt z zaburzeniami behawioralnymi
 • Działanie suplementów diety z punktu widzenia fizjologii zwierząt
 • Wskazania i przeciwwskazania stosowania suplementacji
 • Dobór odpowiednich preparatów do przypadków behawioralnych
 • Dobre i złe strony stosowania ziół
 • Stosowanie feromonów w terapii
 • Psy: na co należy zwrócić szczególną uwagę
 • Koty: na co należy zwrócić szczególną uwagę
 • Prezentacja przypadków klinicznych

 

Prowadząca: lek.wet. Martyna Woszczyło 

 

Termin: 19.10.2019r.

Godzina: 13.00- 16.00

Miejsce: CKA Mrówka

http://www.cka-mrowka.pl/pl

ul. Przekorna 33, 02-971 Warszawa

Cena: 150zł

Cena dla uczestników kursu “Behawiorysta-Zoopsycholog”: 100zł

 

W cenie:

 • dyplom uczestnictwa
 • materiały dydaktyczne
 • pakiety prezentów

Od 1 stycznia 2020 roku został wprowadzony dodatkowy obowiązkowy element paragonu, w sytuacji gdy na jego podstawie ma zostać wystawiona faktura dla podmiotu który prowadzi działalność gospodarczą. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 106b ust. 5 ustawy o VAT, w przypadku sprzedaży na rzecz podmiotu prowadzącego działalność, faktura do paragonu może zostać wystawiona wyłącznie w sytuacji, gdy na paragonie potwierdzającym dokonanie sprzedaży zostanie zamieszczony NIP nabywcy. Sprzedawca nie ma prawa wystawienia faktury do paragonu, który nie będzie zawierać numeru NIP nabywcy.

Dlatego prosimy o podawanie danych do faktury przed wniesieniem opłaty za kurs. Paragony są wystawiane w dniu wpłynięcia opłaty na konto i później nie ma możliwości wystawienia faktury.

Zespół Ethoplanet na bieżąco śledzi sytuację epidemiologiczną w Polsce. W związku z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2 i potwierdzonymi w Polsce przypadkami zachorowań, wdrożyliśmy program prewencyjny ochrony przed zakażeniem.

1. Przed wejściami do budynków rozłożone zostały maty dezynfekcyjne, a wszystkie powierzchnie są myte środkami odkażającymi (vircon, rapicid)

2. Wywieszone zostały instrukcje dotyczące skutecznego mycia rąk oraz dodatkowo przygotowaliśmy środki do dezynfekcji rąk na bazie 70% alkoholu.

3. Zajęcia będą się odbywać tylko w małych grupach, a część teoretycznych zajęć zostanie przygotowana w formie on-line.

4. Jesteśmy wyposażeni w bezdotykowe termometry, aby bezpiecznie sprawdzić temperaturę uczestników zajęć.

5. Jeśli ze względów epidemiologicznych zajęcia nie będą mogły się odbyć, zostaną przesunięte na późniejszy, odpowiadający uczestnikom termin, o czym każdy uczestnik zostanie bezzwłocznie poinformowany mailowo i telefonicznie.

6. Zostaną tez wprowadzone zmiany w formie prowadzenia zajęć tak, aby były bezpieczne. Wirus SARS-CoV-2 należy do wirusów lipofilnych i jest podatny na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów (detergentów), co w praktyce oznacza, że mycie rąk (przynajmniej 20 s) mydłem lub żelami antybakteryjnymi oraz powstrzymywanie się od dotykania okolicy twarzy skutecznie chronią się przed zakażeniem. Dezynfekcji powinny być poddawane również sprzęty które często dotykamy (telefony komórkowe). Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, dlatego ważne jest aby podczas kaszlu lub kichania zasłaniać usta i nos.