Seminarium z Barbarą Heidenreich

Dzień 1
28.09.2019

Trening i zachowanie papug

Opis kursu:

Trening oparty na wzmocnieniach pozytywnych jest umiejętnością, której opiekunowie mogą używać do stymulowania i modyfikowania wielu zachowań papug. W połączeniu z uważną obserwacją języka ciała ptaka, trening, może być potężnym narzędziem w kształtowaniu przyjacielskich i skorych do zabawy papug. Zasady treningu opartego na technikach wzmocnień pozytywnych zostanie omówiona podczas wykładów, pokazów wideo i demonstracji szkolenia papug na żywo. Przedstawione zostaną również wady stosowania technik opartych na metodach awersyjnych, które były tradycyjnie używane do tresury. Na warsztatach zostanie także poruszony temat rozwiązania najczęstszych problemów z zachowaniem papug, takich jak wokalizacja w celu przyciągnięcia uwagi, agresywne zachowanie i problemy związane z gospodarką hormonów rozrodczych. Dowiedz się, jak zbudować relację opartą na zaufaniu, używając technik treningowych opartych na wzmocnieniach pozytywnych. W rezultacie możesz wypracować wraz ze swoją papugą głęboką relację i zyskać jeszcze lepszego kompana skorego do nauki, zabawy i wolnego od zachowań niepożądanych. Dowiedz się, jak szkolić papugę za pomocą wykładów, filmów i pokazów na żywo. Możesz spodziewać się pouczającego, inspirującego i zabawnego dnia nauki.

Data: 28.09.2019

Dzień 2
29.09.2019

Wyzwania w treningu zwierząt egzotycznych.

Jak radzić sobie z problemami w zachowaniu zwierząt egzotycznych? 

 

Opis kursu:

Problemy związane z zachowaniem egzotycznych zwierząt mogą objawiać się przez skrajne reakcje strachu, agresywne zachowanie, niepożądane zachowania, takie jak plucie, uderzanie w drzwi i stereotypie. Rozwiązywanie problemów związanych z niepożądanymi zachowaniami jest zazwyczaj dokonywane według podobnych zasad niezależnie od gatunku. W praktyce jednak osiągnięcie sukcesów w pracy z egzotycznymi zwierzętami wymaga wzięcia pod uwagę wielu dodatkowych czynników. Może to obejmować etologię gatunku, warunki pracy m.in. wolny lub chroniony kontakt, projekt wybiegu, wielu członków zespołu, umiejętności szkoleniowe i wiele innych. Podczas seminarium przyjrzymy się unikalnym wyzwaniom związanymi z pracą z egzotycznymi zwierzętami i sposobom radzenia sobie z niepożądanymi zachowaniami. Warsztaty obejmują analizę nagrań , a także pokazy szkoleń na żywo, które ilustrują proste rozwiązania, a także kreatywne wyzwania związane z zachowaniami egzotycznych zwierząt.

Data: 29.09.2019

Barbara Heidenreich

Barbara jest konsultantką ds. szkolenia i zachowania zwierząt specjalizującą się w treningu ptaków, zwierząt egzotycznych i zwierząt trzymanych w ogrodach zoologicznych. Prowadzi wykłady i konsultacje na całym świecie, współpracuje z ogrodami zoologicznymi, uniwersytetami, weterynarzami, właścicielami zwierząt domowych i placówkami ochrony przyrody. Współpracowała z ponad 80 placówkami w 25 krajach. Jest adiunktką na uniwersytecie A & M w Texasie na wydziale Weterynarii i Nauk Biologicznych. Wydała siedem płyt DVD, napisała dwie książki, a także przyczyniła się do powstania dwóch podręczników weterynaryjnych. Prowadzi internetowy program edukacyjny dla pasjonatów treningu na stronie www.AnimalTrainingFundamentals.com. Barbara regularnie szkoli weterynarzy, a znaczna część jej pracy koncentruje się na treningu medycznym egzotycznych gatunków zwierząt. Barbara jest doradcą Grupy Roboczej ds. Szkolenia Zwierząt w Europejskim Stowarzyszeniu Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA). Barbara jest jednym z 4 autorów tworzących kurs Fear Free® Veterinary Care Avian Certification. Udzielała konsultacji do programu ochrony “The Kakapo Recovery Program”, The Borneo Orangutan Survival Foundation oraz The Bird Endowment. Ma dyplom z Zoologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://animaltrainingfundamentals.com/about-barbara/

Całe seminarium będzie tłumaczone na język polski!!! 

Cena:

1 dzień: 650 zł

2 dni: 1000zł

Miejsce:

Warszawski Ogród Zoologiczny, ul. Ratuszowa 1/3, 03-461 Warszawa,

Od 1 stycznia 2020 roku został wprowadzony dodatkowy obowiązkowy element paragonu, w sytuacji gdy na jego podstawie ma zostać wystawiona faktura dla podmiotu który prowadzi działalność gospodarczą. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 106b ust. 5 ustawy o VAT, w przypadku sprzedaży na rzecz podmiotu prowadzącego działalność, faktura do paragonu może zostać wystawiona wyłącznie w sytuacji, gdy na paragonie potwierdzającym dokonanie sprzedaży zostanie zamieszczony NIP nabywcy. Sprzedawca nie ma prawa wystawienia faktury do paragonu, który nie będzie zawierać numeru NIP nabywcy.

Dlatego prosimy o podawanie danych do faktury przed wniesieniem opłaty za kurs. Paragony są wystawiane w dniu wpłynięcia opłaty na konto i później nie ma możliwości wystawienia faktury.