Podstawy prawne utrzymywania psa lub kota – niezbędnik właściciela

Szkolenie poświęcone jest podstawom prawnym utrzymywania psów i kotów z perspektywy regulacji cywilnych, administracyjnych i karnych.

  • Przedstawiony zostanie status prawny każdego z tych zwierząt, wynikający z ustawy o ochronie zwierząt oraz jego prawne konsekwencje, w szczególności w obszarze własności zwierząt – jej nabycia, zbycia i przymusowej utraty.
  • Przeanalizowane zostaną sytuacje, gdy zwierzę jest elementem treści stosunku prawnego w kontekście zasady swobody umów.
  • Na warsztat wzięta zostanie także szeroko pojęta odpowiedzialność za zwierzę, wynikająca z Kodeksu cywilnego oraz Kodeksu wykroczeń.
  • Przyjrzymy się odpowiedzialności z tytułu winy w nadzorze nad zwierzęciem, a także przepisom regulującym zasady wyprowadzania psów do miejsc publicznie dostępnych (zagadnienie smyczy, kagańca, zakazów wchodzenia do parków etc.).
  • Zastanowimy się, jakie są prawne środki reagowania w przypadku uciążliwości wynikających z faktu posiadania zwierząt przez sąsiadów, a w szczególności, kiedy możliwa jest odpowiedzialność z tytułu immisji.
  • Omówione zostanie również zagadnienie zwierzęcia w kontekście ochrony dóbr osobistych, w tym przedstawione zostanie orzecznictwo sądowe chroniące więź człowieka z jego “pupilem”.

 

Wszystko, co powinien wiedzieć każdy posiadacz psa lub kota!

Szkolenie zostanie uwieńczone dyskusją.

 

Prowadząca: adw. Karolina Kuszlewicz 

 

Cena: 150zł 

Data: 12.10.2019r.

Godzina: 9.00

Miejsce: CKA Mrówka, ul. Przekorna 33, 02-971 Warszawa

http://www.cka-mrowka.pl/pl

 

W cenie:

  • dyplom uczestnictwa
  • materiały dydaktyczne

Od 1 stycznia 2020 roku został wprowadzony dodatkowy obowiązkowy element paragonu, w sytuacji gdy na jego podstawie ma zostać wystawiona faktura dla podmiotu który prowadzi działalność gospodarczą. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 106b ust. 5 ustawy o VAT, w przypadku sprzedaży na rzecz podmiotu prowadzącego działalność, faktura do paragonu może zostać wystawiona wyłącznie w sytuacji, gdy na paragonie potwierdzającym dokonanie sprzedaży zostanie zamieszczony NIP nabywcy. Sprzedawca nie ma prawa wystawienia faktury do paragonu, który nie będzie zawierać numeru NIP nabywcy.

Dlatego prosimy o podawanie danych do faktury przed wniesieniem opłaty za kurs. Paragony są wystawiane w dniu wpłynięcia opłaty na konto i później nie ma możliwości wystawienia faktury.

Aktualne kursy

 
Zapisy otwarte Behawiorysta papug
 
Zapisy otwarte Trener psów
 
Zapisy otwarte Dietetyk zwierzęcy
 
Zapisy otwarte Instruktor Alpakoterapii
 
Zapisy otwarte Trening Medyczny Psów
 
Zapisy otwarte Instruktor Szkolenia Psów

W związku z epidemią koronawirusa COVID-19 - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów online! #zostanwdomu

Zobacz kursy online