Julia Robertson

Ekspertka, pionierka oraz liderka na polu mioterapii psów zarówno w Wielkiej Brytanii jak i na świecie. Odzwierciedlają to brytyjskie oraz międzynarodowe zaproszenia jako prelegent i wykładowca, jak również liczba międzynarodowych studentów techniki weterynarii, zoofizjoterapii i zootechniki zapisujących się na jej kurs.

W 2002 roku Julia założyła Galen Therapy Centre w zachodnim Sussex w Anglii, gdzie rozpoczęła leczenie psów cierpiących na patologiczne zmiany w układzie kostnoszkieletowym spowodowane wachlarzem czynników, m.in. stanami zapalnymi kości i stawów, oraz innymi nieprawidłowościami narządów ruchu przypadków skierowanych przez lokalnych weterynarzy. W 2016 roku, nadal prężnie działa jako konsultantka lecząc psy, a także prowadząc rozbudowane i akredytowane programy treningowe oraz warsztaty na całym świecie.

W 2006 roku, Julia założyła The Galen Training Academy of Canine Studies, w ramach której dostępne były kursy takie jak: Podstawy Anatomii i Fizjologii Psowatych, oraz Kurs Galen Myotherapy psowatych. Ten ostatni został zaprojektowany, aby nauczyć ludzi jak zbudować karierę w oparciu o Galen Myoterapy oraz w celu utworzenia zespółu terapeutów, którzy wspólnie z Julią pomogą Galen Myoterapy stać się rozpoznawalną i akceptowaną formą terapii.

Julia jest autorką dwóch książek oraz producentką dwóch DVD: przetłumaczonej na język polski “Fizjoterapia i Masaż Psów”, wydaną przez Taylor Francis (współautorem jest Andy Mead lek.wet., członek Royal College of Veterinary Surgeons); wydane przez Hubbie and Hattie ‘The Complete Dog Massage Manual’ oraz ‘Exercising your Puppy’ napisane we współpracy z Liz Pope. Wspólnie z Liz Pope otrzymały Nagrodę Maxwell’a, wręczaną przez The Dog Writers Association of America, za DVD: “Tongue to Tail – the integrated movement of the dog”

Po pozytywnych recenzjach “Fizjoterapii i Masażu Psów”, została również zakontraktowana do napisania kolejnych dwóch książek, zatytułowanych “‘Functional Anatomy of the Canine” i “Managing Canine Osteoarthritis” (we współpracy z Hannah Capon – lek.wet., członkini Royal College of Veterinary Surgeons).

Julia jest zaangażowana w to, jak ćwiczymy z psami, a także interesuje się ich środowiskiem życia, chętnie dzieli się wiedzą, zachęcając przede wszystkim do zdrowszego stylu życia i redukcji środowiskowych oraz fizycznych kontuzji o podłożu RSI (urazy na skutek chronicznego przeciążenia mięśni i ścięgien). Prewencja lepsza niż leczenie!

6 zasad Galen:

  • Leczenie bez przymusu i unieruchomienia
  • Zaangażowanie właściciela w proces terapii
  • Wysoki poziom specjalistycznej wiedzy i treningu
  • Zrozumienie zachowań
  • Dzielenie się wiedzą
  • Ciągłe doskonalenie

Te zasada stały się synonimem praktyki Galen zbierając pochwały wśród psich profesjonalistów na całym świecie, gdziekolwiek Julia wykłada i przemawia.

Zdobywczyni: Nagrody Maxwell’a, The Dog Writers Association of Americaza DVD: “Tongue to Tail – the integrated movement of the dog”, 2012

Powrót

Zespół Ethoplanet na bieżąco śledzi sytuację epidemiologiczną w Polsce. W związku z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2 i potwierdzonymi w Polsce przypadkami zachorowań, wdrożyliśmy program prewencyjny ochrony przed zakażeniem.

1. Przed wejściami do budynków rozłożone zostały maty dezynfekcyjne, a wszystkie powierzchnie są myte środkami odkażającymi (vircon, rapicid)

2. Wywieszone zostały instrukcje dotyczące skutecznego mycia rąk oraz dodatkowo przygotowaliśmy środki do dezynfekcji rąk na bazie 70% alkoholu.

3. Zajęcia będą się odbywać tylko w małych grupach, a część teoretycznych zajęć zostanie przygotowana w formie on-line.

4. Jesteśmy wyposażeni w bezdotykowe termometry, aby bezpiecznie sprawdzić temperaturę uczestników zajęć.

5. Jeśli ze względów epidemiologicznych zajęcia nie będą mogły się odbyć, zostaną przesunięte na późniejszy, odpowiadający uczestnikom termin, o czym każdy uczestnik zostanie bezzwłocznie poinformowany mailowo i telefonicznie.

6. Zostaną tez wprowadzone zmiany w formie prowadzenia zajęć tak, aby były bezpieczne. Wirus SARS-CoV-2 należy do wirusów lipofilnych i jest podatny na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów (detergentów), co w praktyce oznacza, że mycie rąk (przynajmniej 20 s) mydłem lub żelami antybakteryjnymi oraz powstrzymywanie się od dotykania okolicy twarzy skutecznie chronią się przed zakażeniem. Dezynfekcji powinny być poddawane również sprzęty które często dotykamy (telefony komórkowe). Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, dlatego ważne jest aby podczas kaszlu lub kichania zasłaniać usta i nos.